Xiaomi’den bu modelleri kullananlara kötü haber! Fiş çekildi!

Son zamanlarda Vivo ile rekabet halinde olan Xiaomi, MIUI 14 Beta’nın birkaç akıllı telefon modeli için geliştirilmesini durdurduğunu duyurdu. Toplamda, şirket 13 akıllı telefon için bu güncellemeyi durdurma kararı aldı.

Bu cihazlardan altısı şunlar: Xiaomi 11, Xiaomi 11 Pro, Xiaomi 11 Ultra, Redmi K40S, Redmi Note 11T Pro ve Redmi Note 11T Pro+. Bu telefonlar 22 Eylül 2023’ten itibaren beta güncellemeleri almayacaklar. Ancak Xiaomi, bu cihazları MIUI 14’ün ve Android 14’ün kararlı sürümleriyle desteklemeye devam edecek.

Buna ek olarak, Xiaomi Android 13 tabanlı MIUI geliştirme sürümünün yayınını bazı yeni modeller için de askıya aldı. Bu cihazlar arasında Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13, Xiaomi MIX Fold 3, Xiaomi MIX Fold 2, Redmi K60 Pro ve Redmi K60 bulunmaktadır. Bu cihazlar, Android 14’e yükseltildikten sonra MIUI 14 Beta güncellemesini alacaklar. Ancak bu süre zarfında bu güncellemeler durduruldu.

Xiaomi’den bu modelleri kullananlara kötü haber! Fiş çekildi!

MIUI 15’in Android 14 tabanlı sürümü bu telefonlar için şu anda test aşamasında bulunmaktadır ve yaklaşan haftalarda bu telefonlara sunulacaktır. Xiaomi, MIUI 15 geliştirme sürümünün 13 Ekim’de yeniden başlayacağını da resmi olarak açıkladı.

Birçok kişi için belki de bilinmeyen bir bilgi olarak, MIUI’nin geliştirme sürümü, resmi sürüm yayınlanmadan önce birkaç kullanıcıya sunulan bir test sürümüdür. Bu sürüm, hataları tespit etmek, yeni özellikleri test etmek için kullanılır. Bu yüzden günlük kullanım için önerilmez. Karşılaştırıldığında, MIUI’nin resmi sürümü daha kararlı bir yapıya sahip olup, genel kullanıcı kitlesi için optimize edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx