Usta Trader, 4 Altcoin İsmi Verdi: En Sağlam Coinler!

Kripto piyasası bir koşunun ardından mola verdi. Lider kripto para Bitcoin, kırmızı bölgede olsa da 30 bin dolar seviyesini tutmayı başardı. Önde gelen altcoin’lerden de büyük çoğunluğu direncini koruyor. Bu ortamda bir usta trader, Bitcoin’in yanında 4 altcoin hakkında ilginç bir gerçeğin altını çiziyor.

Bitcoin ve bu 4 altcoin döngülerden sağ çıkmayı başardı”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, düzenleyici baskı piyasayı etkilemeye devam ediyor. Bununla birlikte, lider kripto Bitcoin, mücadele ediyor ve 30 bin dolar seviyesinde direnç gösteriyor. Hem makroekonomi hem de düzenleyici baskı bazı projelerin piyasadan silinmesine neden oldu. Ancak, usta kripto traderı Ran Neurer’a göre birden fazla döngüden sağ çıkan beş kripto para dikkatleri üzerine çekiyor. Trader, Bitcoin (BTC), XRP, Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum’un (ETH) adını veriyor.

https://twitter.com/cryptomanran/status/1676577044228866049

Sert rüzgarlara göğüs gerdi: Ripple (XRP)

Lider altcoin Ethereum, zaten herkesin malumu olduğu için Ripple (XRP) ile başlıyoruz. XRP’nin yıllar boyunca gösterdiği dayanıklılık kripto piyasasındaki sıralamasına da yansıdı. Altcoin, oldukça sert fırtınalara göğüs gerdi. Böylece, on yılı aşkın bir süredir ilk 10 kripto para arasında kalmayı başardı. XRP Ledger ilk olarak Haziran 2012’de piyasaya adım attı. Bu kapsamda, XRP kısa süre önce 11. yıldönümünü kutladı.

Altcoin fiyatı 11 yıllık varlığı boyunca iniş ve çıkışlar yaşadı. 2017 boğa piyasası sırasında, yaklaşık %32.000 artış kaydetti. Bu süreçte 4 Ocak 2018’de 3,84 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak, Aralık 2020’de Ripple-SEC davası gündeme girdi. Bu gelişmenin hemen ardından altcoin fiyatı 0,16 dolara düştü. Buna rağmen XRP, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasındaki yerini korudu. XRP, SEC’in Ripple’a karşı dava açmasının ardından Aralık 2020’de en büyük üçüncü kripto para birimiydi. Şu anda 24,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük altıncı kripto para birimi pozisyonunda.

Bu altcoin projeleri de sağlam çıktı: DOGE ve LTC

Orijinal meme coin’i Dogecoin (DOGE) piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi. Yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer, 2013 yılında DOGE’ye hayat verdi. Mucitler, dönemde kripto para birimlerindeki çılgın spekülasyonlarla dalga geçmek amacıyla DOGE’yi yarattı. Bu yüzden, Dogecoin orijinal “köpek coin”i unvanına sahip. Bununla birlikte, Dogecoin, neredeyse on yılda, 9,37 milyar dolarlık mevcut piyasa değerine ulaştı. Böylece, akıl almaz bir büyüme kaydetti. Diğer bir ifadeyle ‘şaka’ gerçeğe dönüştü. Meme coin’i, Ethereum’un Eylül 2022’de “Merge” yükseltmesi yoluyla Proof-of-Stake’e (PoS) geçmesinin ardından Bitcoin’den sonra en büyük ikinci Proof-of-Work (PoW) Blockchain konumunu ele geçirdi.

Litecoin kendisini 11 yıldan fazla kesintisiz çalışma süresine sahip tek Blockchain olarak lanse ediyor. Bu bağlamda altcoin, 11 yılı aşkın kesintisiz çalışma süresi boyunca hiç kesintiye uğramadığının altını çiziyor. Geçtiğimiz ay Litecoin, bir milyon işlem kaydetti. Ayrıca, ödeme kullanımı ve günlük işlemlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Böylece, etkileyici bir büyüme kaydetti. Litecoin ayrıca 200 milyon toplam adresle rekor bir kilometre taşına ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx