Tim Cook Apple Music için önemli bir karar aşamasında

Apple Music Ses Planı, kişilerin yalnızca Siri ses kontrolü aracılığıyla kullandıkları akış hizmetine ayda 5 ABD doları karşılığında erişmelerine olanak tanıyordu. Ancak ilk kez MacMagazine tarafından fark edildiği üzere, çarşamba gününden itibaren bu plan artık Apple Music web sayfasında bir seçenek olarak listelenmiyor.

9to5Mac notlarına göre artık Apple Music Voice Plan’a kaydolmak mümkün değil. Mevcut kullanıcıların mevcut aboneliklerini diğer aboneliklere geçirip geçiremeyeceği veya Apple’ın neden bu plandan vazgeçtiği  henüz belli değil.

Ses planı büyük ölçüde Apple Music’i HomePods, AirPods veya Apple Watch aracılığıyla dinleyen ve telefon, tablet veya bilgisayarlarındaki Müzik uygulamasını kullanmak yerine bir sesli asistan kullanma olasılığı daha yüksek olan kişilere yönelikti. Ancak planda başka önemli özellikler de vardı.

Tim Cook Apple Music için önemli bir karar aşamasında

Bu plandaki kullanıcıların kitaplıklarına şarkı eklemesi, çalma listeleri oluşturması, hizmeti Apple dışındaki cihazlarda kullanması veya kayıpsız veya Dolby Atmos ses dinlemesi mümkün değildi. 2021’de kullanıma sunulan ses planı ayrıca ABD, İngiltere ve Kanada dahil yalnızca sınırlı sayıda pazarda mevcuttu.

Şu anda en ucuz Apple Music seçeneği artık aylık 9.99 TL tutarındaki öğrenci planı ve hiçbir ekstra ücret ödemeden Apple TV+’ı da içeriyor. Alternatif olarak, aylık 19.99 TL tutarındaki bireysel aboneliği tercih edebilir veya 29.99 tutarındaki aile planının maliyetini akrabalarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx