Sony’nin yeni kulaklığı kullanıcıları fazlasıyla etkiledi

Sony’nin amiral gemisi olan WF-1000XM5 TWS kulaklıklarını, öncülü WF-1000XM4’e göre büyük bir atılım yaparak Temmuz ayında dünya geneline sunduktan sonra şimdi de Hindistan’da piyasaya sürdü. Bu kulaklıklar, dinleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Sony’nin Entegre İşlemci V2 ve HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN2e ile donattığı bu kulaklık, üstün bir gürültü engelleme sunuyor. Bu işlemciler, etrafınızdaki seslerin sizi rahatsız etmesini engelliyor. Üç adet mikrofonla, düşük frekanslı gürültüleri tamamen kesiyor.

Ses kalitesi de Sony’nin yeni Dynamic Driver X sayesinde arttırıldı. Bu sürücü, daha geniş frekans aralığı, daha derin bas ve daha berrak vokaller vaat ediyor. WF-1000XM5, LDAC aracılığıyla Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Ses’i destekliyor ve DSEE Extreme ile gerçek zamanlı müzik yükseltme özelliğine sahip.

Sony’nin yeni kulaklığı kullanıcıları fazlasıyla etkiledi

Bu kulaklıkların özellikleri sadece sesle sınırlı değil. Kafanın hareketini takip eden teknoloji, yapay zeka tabanlı gürültü azaltma ile üstün çağrı kalitesi ve zarif, rahat bir tasarımı içeriyor. Ayrıca önceki modeline göre %25 daha küçük ve %20 daha hafif.

Adaptif Ses Kontrolü, Speak-to-Chat, iki cihaz için çok noktalı bağlantı, sesli asistan desteği ve 8 saate kadar pil ömrü gibi ek özellikleriyle bu kulaklıklar son derece kullanışlı. Hızlı şarj özelliğiyle, sadece 3 dakikalık şarjla bir saatlik dinleme süresi elde edebilirsiniz.

Sony, sürdürülebilirliği de önemsiyor. WF-1000XM5 kulaklıklarda geri dönüştürülmüş plastik malzemeler kullanıldı ve ekolojik ambalajla birlikte sunuldu. Ayrıca, bu kulaklıklar IPX4 su direnci sertifikasına sahip ve Qi kablosuz şarj uyumluluğuyla geliyor.

Fiyatlandırmaya gelirsek, Sony WF-1000XM5 siyah ve platin gümüş renk seçenekleriyle 24.990 Rs (300 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Ancak 27 Eylül’den 15 Ekim’e kadar ön sipariş verenler için 21.990 Rs (265 dolar) özel fiyatı bulunmakta ve bu da 3.000 Rs indirim anlamına geliyor. Ön sipariş veren müşterilere 4.990 Rs (60 dolar) değerinde SRS-XB100 taşınabilir hoparlör hediye ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx