Merdan Yanardağ’dan İYİ Partili İsime Sert Tepki! ‘Su İçtiğiniz Kuyuya Tükürmeyin’

Gazeteci Merdan Yanardağ, CHP ile İYİ Parti arasındaki anlaşmazlığın sorumlusu olarak kendisi ile birlikte, Enver Aysever, Barış Yarkadaş ve kamuoyu araştırmacısı Kemal Özkiraz gibi isimleri gösteren İYİ Partili isime tepki gösterdi. İYİ Parti’ye ambargo döneminde yayınlarında yer verdiklerini söyleyen Yanardağ, ‘Su içtiğiniz kuyuya tükürmeyin’ ifadelerini kullandı.

TELE1 ekranlarında İYİ Parti’nin CHP hakkında verdiği GİK kararını değerlendiren gazeteci Merdan Yanardağ, ismini vermediği İYİ Partili milletvekili aday adayına tepki gösterdi.

İYİ Partili isimin kendisi ile birlikte Enver Aysever, Barış Yarkadaş ve Kemal Özkiraz’ı sorumlu tuttuğunu belirten Merdan Yanardağ, ‘Bu dördünün yüzünden oldu diyor bunlar. Bütün medyanın size ambargo koyduğu dönemde İYİ Parti’nin çıkabildiği yegane ekranlardan biri TELE1 ekranlarıydı.’ ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’ye medya ambargosu uygulandığı dönemlerde programlarda yer verdiklerini söyleyen Yanardağ, ‘Su içtiğiniz kuyuya tükürmeyin, yalan da söylemeyin. Bu cehaletten öte bir kasıttır. Bir de bizi CHP’li zannediyorlar. Biz CHP üyesi değiliz, bağımsız gazetecileriz.’ ifadelerini kullandı.

Merdan Yanardağ’ın İYİ Partili isime sert ifadeler kullandığı anlar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx