Fatih Terim ucuz kurtuldu! Yunanistan’daki kriz akıllara geldi

Kariyerinde son olarak Galatasaray’ı çalıştıran Fatih Terim yaklaşık 2 yıl sonra yeşil sahalara geri dönüş hazırlığında. Yunanistan Süper Lig ekiplerinden Panathinaikos, deneyimli teknik adamla el sıkıştı.

PANATHINAIKOS, TERİM’LE 1.5 YILLIK ANLAŞMAYA VARDI
Yunanistan Süper Ligi’nde şampiyonluk yarışı veren Panathinaikos, Fatih Terim ile 1.5 yıllık anlaşmaya vardı. Son olarak 2021-22 sezonunun yarısına kadar Galatasaray’da görev alan tecrübeli teknik adam, daha sonra herhangi bir takımda çalışmamıştı.

TERİM BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI
Terim’in Panathinaikos ile anlaşmasının ardından Yunanistan’da yaşadığı kriz akıllara geldi. Yetkilileri dinleyen Terim ve sarı-kırmızılılar büyük bir tehlikenin kapısından döndü.

ATİNA’DA HAVLİMANINDAN GERİ DÖNÜLDÜ
2021 yılında Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray, Yunan yetkililerin yeni tip koronavirüs Kovid-19 testlerini kabul etmemesi ve sergiledikleri kaba davranışlara tepki olarak Atina’dan geri dönme kararı almıştı.

FATİH TERİM TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Yunan yetkililerin bu tavrı sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in çok sinirlendi ve tepki gösterdi. Olympiakos’tan herhangi bir yetkilinin Galatasaray’ı karşılamaya gelmemesi yadırgandı. Ancak Yunan kulübü, olayların yaşanmasının ardından havalimanı dışından yardımcı olmak için uğraştı. Olympiakos’un sahibi ve başkanı Mariakis de Terim’i arayarak üzüntüsünü dile getirmişti.

DEPORT TEHLİKESİ YAŞANMIŞTI
Olympiakos ile oynanacak dostluk maçı için Yunanistan’a giden, ancak PCR testleri yüzünden çıkan krizin ardından Türkiye’ye geri dönen Cim-Bom’da teknik heyet ve futbolcular büyük bir kriz ile karşı karşıya kalmıştı İlk olarak “rastgele test” isteyen Yunan görevlilerin bu uygulaması sonrasında Fatih Terim ve bazı isimler koronavirüs testine girdi. Ancak pasaport kontrolünden geçen ve otobüse bile giden Falcao ve Arda gibi isimlerin, tekrar içeri çağrılmasıyla kriz derinleşti. Deport korkusu üzerine takım geri döndü.

YETKİLİLERİN TAVSİYESİ DİNLENDİ
Kafilenin, Dışişleri yetkililerinin tavsiyesiyle bu tehlikeden kurtuldukları ortaya çıktı.

5 YIL GİRME YASAĞI
Sarı-kırmızılılar pasaportlarını teslim etse ve sınır dışı edilseler, 5 yıl boyunca Yunanistan’a girme yasağı gelecekti. Bir Yunan ekibiyle yaşanacak olası eşleşme durumunda büyük kriz yaşanacaktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir