Bakan Uraloğlu: Rekorların kırıldığı bir bayram oldu

Antalya Havalimanı’nın 24 Haziran 2023’te bin 137 uçuş ile 195 bin 867 yolcuya hizmet vererek kendi rekorunu kırmasının üzerinden henüz bir hafta geçtiğini hatırlatan Bakan Uraloğlu, ‘’Antalya havalimanımız rekor üzerine rekor kırıyor. 1 Temmuz Cumartesi günü bin 188 uçuş ve 199 bin 419 yolcu ile rekorunu tazeledi’’ diye konuştu. Trabzon Havalimanı’nda ise 30 Haziran 2023 tarihinde, 145 uçak trafiğiyle en yüksek rakama ulaşıldığını paylaştı.

Rekor haberlerinin tesadüf değil yapılan yatırımların karşılığı olduğunu söyleyen Uraloğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bunlar çok güzel haberler. Bizim bugüne kadar yapmaya çalıştığımız böyle mutlu ve sevindirici haberleri almaktı. Bunlar yapılan yatırımların, verilen hizmetlerin apaçık bir göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda ve bayramlarda daha yeni rekorlar kıracağız inşallah.”

TRABZON’A 12 ÜLKEDEN UÇAK İNDİ

Dereleri, yaylaları ve hırçın deniziyle Türkiye’nin en önemli turizm rotalarından biri haline dönüşen Karadeniz Bölgesi’ne turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Bakan Uraloğlu, “Karadeniz bölgesi yeşili ve doğasıyla adeta cazibe merkezi haline geldi. Trabzon Havalimanı’na Almanya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Irak Kürdistan Bölgesi, İsrail, Katar, KKTC, Kuveyt, Suudi Arabistan, Umman ve Ürdün ülke uçakları iniş yaptı’’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx