Yeşim Salkım: İlk kez Babalar Günü’nü kutlayamadım

 

Çeşme’yi çok ayrı sevdiğini ve meslek hayatında çok ayrı bir yeri olduğunu belirten Yeşim Salkım, “1993 yılında ilk kez Çeşme’de sahneye çıktım. O günlerden bugünlere çok değişti, yaşımız ilerledi. Hayat bizi öyle önüne alıp gidiyor. Önemli olan aynı heyecanla sahneye çıkabilmek. Bu gece de benim için öyle bir gece. Ben buralıyım, bütün sülalem Ege tarafından. Sıkı bir Arnavut kızıyım. Egeli olduğum için hep sözümün arkasında dururum, ne söylediysem odur. Sözüm teminattır. Bu 32 senedir hiç değişmedi” ifadelerini kullandı.

“YATTIKLARI YER NURLA DOLSUN”

90’lı yılların sevilen şarkılarını seslendiren 54 yaşındaki şarkıcı, Babalar Günü’nü de unutmadı ve sahnede duygusal bir konuşmaya imza attı.

Salkım, “Bütün babaların günü kutlu olsun. Babamı kaybettiğim için hayatımda ilk kez Babalar Günü’nü kutlayamadım. Babalarını kaybetmiş olan herkese Allah’tan rahmet diliyorum. Yattıkları yer nurla dolsun. Erkek kardeşimin ve iki kızımın babalarının günlerini kutladım. Hayatta en güzel şey dost kalabilmek. Herkese de öyle tavsiye ediyorum. Sağlıklı çocuklar yetiştirebilmek için dost kalmak önemli. Hiç çocuğu olmadığı halde evlat edinmiş, bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk asıl babamız. Onu doğuran ananın ellerinden öpeyim” dedi.