Vodafone’dan müşterilerine 1 yılda 528 milyon TL tasarruf

Pandemi devriyle birlikte artan internet kullanımı sonrasında telekomünikasyon şirketleri hizmetlerini daha uygun fiyatla sundu. Yatırım ve hizmetlerine bu istikamette yük verdiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Vodafone Red, kapsamında müşterilere son 1 yılda 528 milyon TL’lik ayrıcalık sağladıklarını söyledi. Şahin, “Bu süreçte Red’liler, tarifelerinde bulunan sınırsız uygulamalar sayesinde en tanınan uygulamalarda toplam 46 milyon GB interneti özgürce ve ek fiyat ödemeden kullandı” diye konuştu.

EKONOMİYE KATKI

Vodafone Red’in son bir yılının değerlendirildiği toplantıda konuşan Şahin, “Vodafone Red, yalnızca tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca irtibat muhtaçlıklarını karşılarken, onlara seyahatten ulaşıma, cümbüşten yeme içmeye kadar pek çok alanda birçok ayrıcalık sunuyoruz. Bu ayrıcalıklarla ülke iktisadına de kıymetli katkı sağlıyoruz” dedi.

AYLIK KULLANIM 20 GB

Vodafone Red’lilerin, son 1 yılda yaklaşık 2 milyar GB taşınabilir internet kullandığını kaydeden Şahin, “Bu periyotta, Vodafone Red’liler 51,4 milyar dakika konuştu, 2,7 milyar SMS attı. Taşınabilir internet kullanımı 2 yıl öncesine nazaran 2,5 kat artan Vodafone Red’liler, olağan bir faturalı tarife kullanıcısına nazaran 3,2 kat daha fazla internet kullandı. Red’lilerin aylık ortalama veri kullanımı 20 GB’ı aştı” sözlerini kullandı.