Uzmanı uyardı: “Kolajen takviye eserlerinin tertipli alınması cildin kalitesini yükseltiyor”

Dermatoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Erkin Pekmezci, kolajen dayanak eserlerinin 3-6 ay boyunca tertipli kullanıldığında deride yeni kolajen oluşumunu arttırdığını ve deri yaşlanmasını baskıladığını söyledi.

Doç. Dr. Erkin, “Kolajen dayanak eserlerinin tertipli alınması cildin kalitesini yükseltiyor. Lakin eserin kesinlikle bir dermatolog tarafından önerilmesi gerekir” dedi.

DÜZENLİ KULLANIM

Kolajen takviye eserlerinin tesirini gösterebilmesi için sistemli kullanılması gerektiğine dikkati çeken Dr. Erkin Pekmezci şunları kaydetti:

“Yıllar içinde yaşlanmayla birlikte güneş ışınlarına da maruz kalan cildimizin kolajen yapısı bozulur ve ölçüsü azalır. Kolajen takviye eserlerinin tertipli bir formda 3 ila 6 ay boyunca kullanımı deride yeni kolajen oluşumunu arttırıyor ve deri yaşlanmasını baskılıyor. Dolgu unsuru olarak deri içine enjeksiyon formunda kullanılan kolajen eserlerinin bilakis, ağızdan alınan kolajen takviye eserleri derinin bir bölgesi yerine yaygın olarak tüm deride tesirini göstermekte ve cilt kalitesini artırmaktadır. Bu olumlu tesirleri destekleyen çok sayıda bilimsel çalışma vardır.”

Cilt için kolajen takviye eserlerinin kullanımına başlanmadan evvel tabibe danışılmasını vurgulayan Pekmezci, yanlışsız dozun ve yanlışsız eserin seçimi için bir dermatoloji uzmanından görüş alınması tavsiyesinde bulundu.