Üsküdar’da 9 katlı binada doğal gaz patlaması: Biri ağır 3 yaralı

Bulgurlu Mahallesi Cet Sokak üzerinde bulunan 9 katlı bir apartmanın 6’ncı katındaki dairede doğal gaz kaynaklı patlama meydana geldi.

Binada yaşayanlar süratle dışarı çıkarken ihbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Patlamada dairede yaşayan bir kişi ağır yaralandı, etraf dairelerin kırılan camları nedeniyle de 2 kişi hafif yaralandı.

Patlamanın şiddetiyle etraftaki binalarda ve park halinde bulunan birtakım arabalar de hasar oluştu. İtfaiye grupları patlamanın yaşandığı konutta çalışma yaptı.

Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

‘BİNA SALLANDI’

Şiddetli bir patlama yaşandığını söyleyen mahalle sakini Hayri Odabaş, “Önce bir gürültü oldu. Çabucak üst kata çıktık patlamanın yaşandığı daireye. Dumanlar çıkıyordu. Gaz kokusu geliyordu daireden. Yaralıyı itfaiye ile birlikte dışarı çıkardık. Karşıdaki binalar bile hasar gördü” diye konuştu.

Zeynep Gürel ise, “Bina sallandı. Kızıma sarıldım, bir kişi bağırıyordu ‘yardım edin’ diye. Dumanlar yükselmeye başladı. Benim de konutumun camları kırıldı” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)