Tarım dayanak ödemesi yattı mı,ne vakit yatacak? 2022 Tarım dayanak ödemeleri sorgulama

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin duyurduğu ve çiftçilik ile uğraşan vatandaşları heyecanlandıran tarım takviye ödemeleri en çok araştırılan ve merak edilen bahislerden biri oldu. İnsanların merakla araştırdığı tarım dayanak ödemeleri ne vakit yatacak? Tarım dayanak ödemesi kapsamında ne kadarlık bir yardım yapılacak? Tarım takviye ödemeleri ile ilgili tüm ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Tarım dayanak ödemeleri

Çiftçilik ile uğraşan vatandaşları epey sevindiren tarım takviye ödemelerinin Bakan Kirişçi tarafından 5 Ağustos günü akşam saat 18.00’den sonra yatırılacağı açıklandı. Tarım takviye ödemesi almaya hak kazanan vatandaşlar tıpkı gün ATM üzerinden takviye ödemelerini çekebilecekler.

Tarım takviye ödemeleri ne kadar

Tarım dayanak ödemeleri Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılan açıklamalara nazaran şu alanlarda yapılacağı duyuruldu; çiğ süt takviyesi 758 milyon 766 bin 281 TL, hayvan gen kaynakları 1 milyon 102 bin 570 TL, kırsal kalkınma yatırımlarının takviyesi 39 milyon 399 bin 326 TL, uzman eller proje dayanağı 9 milyon 796 bin 707 TL ve büyükbaş hayvan hastalıkları tazminatı 24 milyon 579 bin 214 TL olacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarım dayanak ödemeleri ile ilgili toplumsal medya hesabından ; “833 milyon 644 bin 98 TL olan ziraî dayanak ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. İyi ve bereketli olsun.” paylaşımını yaptı.