Taksim Niye Kapalı? 18 Haziran Taksim Neden Kapalı, Açılacak mı?

18 Haziran Pazar günü Taksim’in kapalı olması, birçok kişinin dikkatini çekti. Taksim Meydanı’nı ziyaret etmek isteyen yüzlerce kişi M2 Metrosunu kullanmak istedi. Pazar günü Taksim metrosunun neden kapalı olduğu ise araştırılıyor. Peki Taksim neden kapalı, ne zaman açılacak?

İşte detaylar…

18 Haziran Pazar günü Taksim Meydanı’na gidecek yolcular, metro hattını kullanamadı.

İstanbul Valiliği’nce 17 Haziran akşamı yapılan açıklamada Taksim Metrosunun kapalı olacağı açıklanmıştı. Fakat bugün Meydana gitmek isteyen yolcular, metronun neden kapalı olduğunu araştırmaya başladı.

Taksim Neden Kapalı?

İstanbul Valiliği’nin aldığı karara göre 18 Haziran Pazar günü saat 10.00 itibarıyla M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattının Şişhane ve Taksim istasyonu kapatıldı.Ayrıca F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattının da tamamen işletmeye kapalı olacağı açıklandı.

İstanbul Valisi Davut Gül, daha önce yaptığı açıklamalarda ise ‘İzinsiz gösteri yapan gruplara asla müsade edilmeyecektir.’ ifadelerini kullanmıştı.

Taksim Metrosu Ne Zaman Açılacak?

İstanbul Metro tarafından yapılan açıklamada, metroların ikinci bir açıklamaya kadar hizmet vermeyeceği belirtildi. Şu anda metroların ne zaman kullanıma açılacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx