Soylu’nun ‘cemaat’ kelamları şahsi internet sitesinde duruyor: Arbede çıkarmayalım, birbirimizi üzmeyelim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Hükümetle cemaat ortasında, bir çatışma alanı ortaya konuluyor ise bu da yanlış olur. Burdan bir arbede çıkarmayalım, birbirimizi üzmeyelim, incitmeyelim” dediği, 23 Kasım 2013’teki konuşmasının şahsi internet sitesinde yayında olduğu ortaya çıktı.

Halk TV yayınında konuşan gazeteci Barış Terkoğlu, yazıya dikkat çekerek, “Süleyman Soylu burada FETÖ başkanının propagandasını yapıyor. Bunu yaparsanız yanlış yaparsınız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, AK Parti Genel Lider Yardımcısı olduğu 23 Kasım 2013 günü, Kütahya’da AK Parti Siyaset Akademisi’ndeki konuşması şahsi internet sitesinde ulaşabilir durumda.

Soylu, 2013 yılında dershanelerin kapatılması kararının akabinde başlayan tartışmalarla ilgili olarak şunları söylüyor:

Hükümetle cemaat ortasında, bir çatışma alanı ortaya konuluyor ise bu da yanlış olur. Burdan bir arbede çıkarmayalım, birbirimizi üzmeyelim, incitmeyelim. Hele toplumsal medyadaki rezillikleri görünce iğreniyorum. Bir taraftan sabahtan akşama kadar Sayın Başbakana, öbür yandan da gönlümüze sevgisi kapsamış hocaefendiye hakaretler bizi üzmektedir. Burada hükümet içtenlikle adım atmaktadır. Biz birlik ve beraberlikle bu noktaya geldik. Allah korusun şayet bunu zedelersek, bunu yeterli yönetemezsek büyük bir felakete yanlışsız gideriz. Bu proje, Türkiye’de gelecek kuşak için yeterli bir adımdır. Herkes bu adıma ehemmiyet vermeli, hükümetimize itimat etmelidir. Bilhassa vazoyu çatlatmamakla bir arada, herkes vazifesini yerine getirmelidir. Hükümetin önerdiği teknolojiye ayak uydurmalıyız, birbirmizi üzmeyelim. Birbirimizi rencide edecek, yaralayabilecek kelamlardan çekinmeliyiz.” (HABER MERKEZİ)