Selda Bağcan’ın ‘dön gel birtanem’ kesimi yine yayımlandı

Söz muharriri Aşık Gülabi’nin olduğu ve usta sanatçı Selda Bağcan’ın seslendirdiği “Dön Gel Birtanem” yapıtı, DJ Tuna Taneri’nin remixi ile tekrar yayımlandı.

 

Taneri, “Benim için manasını söz edemeyeceğim bir eser sanırım. Sözler kifayetsiz tarifi birinci kere bu kadar manalı geliyor. Kan bağımızın ötesinde, müziğine en yüksek düzeylerde hürmet duyduğum bir Sanatkarla bu ortak projeyi gerçekleştirebilmek benim için onur vericiydi” dedi. Amerika’dan dijital dağıtımla yayınlanan eser, geçmiş ve günümüz müziği ortasında manalı bir köprü kuruyor.

TUNA TANERİ KİMDİR?

Dj ve prodüktör kimlikleriyle tanınmaya başlayan Tuna Taneri, 2002 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğundan itibaren müzikle uğraşan Tuna Taneri; piyano ve bateri başta olmak üzere birçok enstrümanda kendini geliştirdi. 2018 yılından itibaren kendine has sesleriyle bir çok farklı müzik tipinde hibrit üretimler yapan Tuna Taneri; DJ ve prodüktör kimliklerine başta Ankara ve İstanbul olmak üzere hiphop, R&B ve elektronik müzik sahneleriyle ün kazandırdı.