Samsunspor Teknik Yöneticisi Bayram Bektaş, iki mevkiye destek istedi

Spor Toto 1. Lig gruplarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Bayram Bektaş, iki mevkiye destek yapılmasını istedi.

Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, teknik yönetici Bektaş’ın Bolu’nun Gerede ilçesinde başlayan ikinci etap kamp çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerine yer verildi.

Bolu’da taktiksel idmanlar yapacaklarını belirten Bektaş, “Oyun planlarımız, savunma ve geçiş, atak prensipleriyle alakalı bütünlüğü alana yansıtmak istiyoruz. Ligin birinci maçına üst düzeyde hazır, ne oynadığımızı bilen bir takımla çıkmak istiyoruz. İnşallah 13 gün içinde bütün taktiksel çalışmamızı alana yansıtacağız” tabirlerini kullandı.

Taktik manadaki çalışmalara Samsun ve Kayseri’deki kamplarda başladıklarını, oyuncularının oyun sistemine âlâ yanıt verdiğini anlatan Bektaş, şöyle devam etti:

“Bunu pekiştirmemiz lazım. Hazırlık maçlarında da bunu daha düzgün hale getirip artık ne oynamak istediğimizi oynayan oynamayan herkesin bilmesi gerekiyor. Burada çok hoş bir ortam kuruldu. Aile ortamı var. Bunu otelde, lobide de görüyoruz. Neredeyse her gün bir doğum günü kutluyoruz. Hoş ve memnun bir ortam var. İnşallah bunu lige girene kadar sürdürürüz. Birinci maçta da bunu alana yansıtırız. Hem topluluğumuza hem de taraftarımıza birinci maçımızda galibiyeti getiririz inşallah.”

Bektaş, kampa daha evvel müsaadeli olan oyuncuların da dahil olduğuna işaret ederek, “Sadece Boldrin müsaadeli. İki mevkiye daha destek yapmamız gerekiyor. Onlar da inşallah en kısa müddette grubumuza gelir. Buradaki hazırlık maçlarımızla, sistemimizle, taktik çalışmalarımızla kampı en üst düzeyde bitirip inşallah Samsun’a döneriz” değerlendirmesinde bulundu.