SADAT yöneticisinin açıklamasını Bozdağ’a soran CHP’li Antmen: Darbecilik suçlamasıyla soruşturma açılacak mı?

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ile tekrar gündem olan SADAT’ın idare konseyi üyesi Ersan Ergür, toplumsal medya hesabından “Bu vatanı Türkiye düşmanları ile iş birliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz” diye yazdı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen mevzuyu Meclis’e taşıdı. Antmen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “SADAT içerisindeki bu darbe planlarından iktidar mensuplarının da bilgisi bulunmakta mıdır?” diye sordu.

Alpay Antmen önergesinde Milletlerarası Savunma Danışmanlık AŞ – SADAT’ın idare şurası üyesi Ersan Ergür’ün “Bu vatanı Türkiye düşmanları ile iş birliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz” tabirlerine yer vererek “Bu tabirler, SADAT’ın, başta seçim güvenliği olmak üzere Türkiye’de karanlık operasyonlarda yer alabileceğinin kesin biçimde altını çizmiştir” dedi.

Antmen, önergesinde Bakan Bozdağ’a şu soruları sordu:

???? “Seçimleri kazanan siyasal parti ve önderine darbe yapabileceğini tabir eden SADAT yöneticisi Ersan Ergür hakkında darbecilik suçlamasıyla bir soruşturma açılacak mıdır?

???? SADAT yetkilisinin açıkça darbe daveti yaptığı göz önüne alındığında SADAT ile ilgili bir inceleme ve soruşturma açılacak mıdır?

???? SADAT seçim sürecinde bir kaos ortamı mı yaratmak istemektedir? İktidar partisi AKP’nin kaybetmesi durumunda SADAT bir darbe mi planlamaktadır? Bu darbe planlarının içinde diğer hangi kişi ve kurumlar vardır? Bunların içinde devlet içinde çalışan kamu vazifelileri bulunmakta mıdır?

???? SADAT kurucusunun Cumhurbaşkanlığı danışmanlığı da yaptığı göz önüne alındığında SADAT içerisinde bu darbe planlarından iktidar mensuplarının da bilgisi bulunmakta mıdır? Varsa bunlar kim ya da kimlerdir?” (HABER MERKEZİ)