Pehlivanlar çarpışınca rakiplerini şaşırıp birbirlerine girdiler

25. Sinop Çakıldak Karakucak Güreşleri ve Keşkek Şenliği renkli anlara sahne oldu.

Sinop’ta düzenlenen 25. Çakıldak Güreşleri ve Yayla Şenlikleri pandemi nedeniyle verilen iki yıl ortanın akabinde büyük coşkuyla kutlandı. Ağır kalabalığın katıldığı şenlik alanı dron ile havadan görüntülendi. Güreş ağalığı ihalesini 65 bin TL’ye Niyazi Kaya kazanarak, 3 yıldır ağalığı sürdüren Çakıldak Güreş Ağası tıpkı vakitte Göller Köyü Muhtarı Mustafa Genç’ten ağalığı aldı.

Pehlivanlar rakibini şaşırdı

Başpehlivanlık için yarı finalde yarışan 4 pehlivanın güreşi kıran kırana uğraşla geçti. Rakibini devirme hırsıyla güreşen iki küme çarpışınca dikkatleri dağıldı, güreşçilerden biri bunu fırsata çevirmek isterken, yanlış rakibe saldırdı. Neye uğradığını şaşıran pehlivan kendini saldı. Öbür pehlivan ise karşıda boşta kalan güreşçiye yönelince o anlar izleyenleri güldürdü. Durumu fark eden pehlivanlar bir müddet alkış aldıktan sonra tekrar maça döndü.

Müsabakaların sonunda Samsun Ladik’ten gelen Ali İstek Kaya, 25. Çakıldak Karakucak Güreşleri’nde başpehlivan oldu. Yeni başpehlivan, yeni güreş ağasıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.