Mesut Özil: ‘Fenerbahçe’de mutluyum’

Fenerbahçe’de kadro dışı bırakılan Mesut Özil sarı lacivertli takımdan ayrılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını ifade etti. Kulüp başkanı Ali Koç geçtiğimiz günlerde Beyaz TV’de yıldız futbolcunun affedilip affedilmeyeceği ilgili bir soruya “Mesut Özil’in menajeriyle konuştuk. İki tarafın da hayırlısı neyse, o yapılmalı. Görüşmeler sonucu neyin hayırlı olacağına karar vereceğiz” yanıtını vermişti.

ELİNDEN GELENİ YAPTI

Koç “Geçmişe dönsek yine yine alırdım. Bu transferde iki taraf da çok arzuluydu. Mesut Özil gibi dünya yıldınız kim istemez. Bazen tutuyor, bazen tutmuyor. Mesut da böyle bir senaryo olsun diye gelmedi. Elinden geleni yaptı, talihsiz sakatlıklar oldu. Esas olan, kendisinin de dediği gibi Fenerbahçe” değerlendirmesinde de bulunurken Endonezya’da bulunan dünyaca ünlü yıldız da konuyla ilgili sessizliğini bozdu.

BALİ’DE OYNAYABİLİRİM

Endonezya’da önemli iş anlaşmalarına imza atıp bakanlarla görüşmelerde bulunan Mesut Özil, Fenerbahçe’de mutlu olduğunu belirtirken “Fenerbahçe ile kontratım devam ediyor. Şu an Türkiye’de mutluyum, çünkü ailem orada yaşıyor. Ama eğer bana bir gün Endonezya’ya transfer olup olmayacağımı sorarsanız, Bali United’a transfer olmakla ilgilenebilirim” açıklamasını yaptı

TARİHİ İMZA

Kariyerinde Dünya Kupası başta olmak üzere birçok kupası ve başarısı bulunan Mesut Özil iş hayatında kariyerinin en önemli anlaşmalarına imza atıyor. Öyle ki yıldız futbolcu en büyük hayran kitlesinin bulunduğu Endonezya’ya adeta çıkarma yaparak dev iş birliği anlaşmaları yaptı.

BİRÇOK ŞİRKET KATILDI

Mesut Özil’in M10 markası Endonezya’da 100 milyon dolarlık ticari ve sponsorluk anlaşmaları imzaladı. Anlaşmaya aralarında Concave Southeast Asia gibi şirketlerin yanı sıra birçok Endonezyalı şirketin de katılması yıldız futbolcunun popülaritesini net bir şekilde ortaya koydu. Ayrıca Mesut Özil’in sahibi olduğu 39 Steps Coffee markası da frenchise anlaşmasına imza attı.

‘SÜPER’ ANLAŞMA

Süper Lig kulüpleri henüz resmileşmeyen yayın ihalesinden yıllık 122 milyon civarında bir rakam beklerken Mesut’un tek başına 100 milyon dolarlık (yaklaşık 1 milyar 635 milyon TL) imza atması yıldız futbolcunun ne kadar önemli bir anlaşma gerçekleştirdiğini de ortaya koydu