İstanbul’da helikopter takviyeli ‘Yeditepe Huzur’ uygulaması

İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından helikopter dayanaklı “Yeditepe Huzur” uygulaması gerçekleştirildi. Fatih’te gerçekleştirilen uygulamada kuşkulu şahısların kimlik sorguları yapılırken, araçlar ise tek tek arandı.

İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından saat 21.30 sıralarında vilayet genelinde helikopter dayanaklı “Yeditepe Huzur Uygulaması” yapıldı. Uygulama, Beyoğlu Taksim Meydanı, Fatih Millet Caddesi ve Kadıköy başta olmak üzere belirlenen birçok noktada gerçekleştirildi.

Uygulamaya Özel Harekat polisleri, Asayiş Şube Müdürlüğü, ilçe emniyet müdürlükleri, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Havacılık ve Narkotik Kabahatlerle Uğraş şubelerine bağlı polisler grupları katıldı. Fatih Millet Caddesi’nde yapılan kontrolde trafik grupları, şoför ve araçların dokümanlarını inceledi.

Asayiş takımları de araçları denetim ederek, şoför ve yolcuların üst aramasını gerçekleştirdi. Polis helikopterinin de takviye verdiği uygulamada narkotik köpeği ‘Hanna’ araçları didik didik aradı. Uygulamanın gecenin ilerleyen saatlerine kadar süreceği öğrenildi. (İHA)