“Istanbul Photo Awards 2022” standı bugün İstanbul’da açılacak

Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği milletlerarası haber fotoğrafı yarışı Istanbul Photo Awards 2022’nin birinci standı, bu akşam Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Binası’nda sanatseverlerle buluşacak. Toplam 19 fotoğrafçının yapıtlarından oluşan stant, Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesinin katkılarıyla düzenleniyor. Haber, spor, etraf, portre ve günlük ömür kısımlarında tekil ve seri fotoğrafların değerlendirildiği yarışa, 16 binden fazla fotoğrafla başvuruldu.

Anadolu Ajansı İdare Şurası Lideri ve Genel Müdürü Serdar Karagöz’ün mesken sahipliğinde gerçekleştirilecek stant açılışına, “Yılın Fotoğrafı” mükafatını kazanan Konstantinos Tsakalidis’in yanı sıra fotoğraf ve sanat dünyasından birçok ismin katılması bekleniyor. Yarışta ödül alan fotoğrafların yer aldığı stantta, Myanmar’daki toplumsal olaylar, ABD’deki göçmen krizi, Dakar Rallisi ve Tokyo Olimpiyatları’nın yanı sıra Senegal’den Rusya’ya kadar farklı coğrafyalardaki insan öyküleri izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Yarışmanın destekçilerinden Canon’un bir standının da yer alacağı stant, 30 Eylül’e kadar gezilebilecek. Yakın vakitte 2023 müracaatlarının alınmaya başlanacağı müsabaka ile ilgili geniş bilgiye ve kazanan fotoğraflara “www.istanbulphotoawards.com” adresinden ulaşılabiliyor.