İGA İstanbul Havalimanı, bin stajyer alacak

Türkiye’nin havacılıkta global ölçekteki en büyük projelerinden olan; dünya çapında global aktarma merkezi olma misyonu taşıyan İGA İstanbul Havalimanı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından gençlerimizi iş hayatına hazırlayacak Ulusal Staj Programı kapsamında 1.000 üniversite öğrencisini, MT (Management Trainee) Programı’yla da 20 yeni mezunun işe alımını gerçekleştiriyor.

İGA, İstanbul Havalimanı’nda sağladığı istihdamla binlerce bireye iş fırsatı sağlarken, geleceğin havacılık uzmanlarının yetişmesi ismine Ulusal Staj Programı kapsamında 1.000 stajyer ve MT Programı’yla da 20 yeni mezunu işe alacağını açıkladı.

İGA’nın dahil olduğu Ulusal Staj Programı ile ulusal ve memleketler arası firmaların yanı sıra iktisadın bel kemiği KOBİ ve start-upların yetenek kazanımı konusunda desteklenmesi hedefleniyor.

“Doğru İşe Hakikat İnsan” ideolojisi ile eşitlik unsurundan asla ödün vermeyen, geleceğe emin adımlarla ilerleyen, kendine güvenen, sorumluluk sahibi, yeniliklere açık 1.000 kişiyi Ulusal Staj Programı kapsamında istihdam edeceğini duyuran İGA, gençlere Türkiye’ye havacılık dalında çağ atlatan İGA İstanbul Havalimanı’nda çalışma fırsatı tanıyor.

İngilizce düzey tespit imtihanına katılacak 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerinden seçilecek stajyerler, operasyonel üniteler yüklü olmak üzere, Terminal Operasyon, İGA PASS ve farklı departmanlarda vazife alacak.

MANAGEMENT TRAİNEE PROGRAMIYLA 20 YENİ MEZUNA İŞ İMKÂNI…

Şirketlerin çalışma ortamlarını ve kültürlerini keşfedip deneyimleme imkânı sunan Talentopia.co, İGA ile ortaklaşa MT programı uyguluyor. 3 haftalık müracaat mühleti sonrası yeni mezunlar İGA İstanbul Havalimanı’nda çalışma fırsatı yakalıyor.

MT Programıyla İGA İstanbul Havalimanı’ndaki staja müracaat yapmak için https://talentopia.co/sirket/iga/ adresi üzerinden müracaat yapılması gerekiyor.

İGA, iktisada kattığı kıymet ve gençlere yaptığı yatırımlar ile Türkiye iktisadına duyduğu itimadın en değerli göstergelerinden birisinin, oluşturduğu istihdam olduğuna inanıyor.

On binlerce şahsa sağladığı iş gücüyle de değerli bir rol üstlenen İGA, staj programlarına sağladığı dayanakla Türkiye’yle birlikte büyümek ismine elini taşın altına koyuyor.