Galaxy S serisi yolun sonuna gelmiş olabilir

Galaxy S serisi şu an iPhone ile birlikte dünyanın en meşhur akıllı telefon serisi konumunda. Her yıl satış performansını arttıran ve hatta bu başarısıyla kendi kandaşı olan Galaxy Note serisinin bile sonunu hazırlayan S modelleri, sanıldığı kadar güvende olmayabilir.

Samsung’a yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi tarafından haberleştirilen iddialara göre, Güney Koreli teknoloji devi en büyük rakibi Apple’ın popüler serisi iPhone ile rekabette artık tartışmasız hakim olduğu katlanabilir akıllı telefonları ön cepheye sürecek.

Galaxy S serisi yolun sonuna gelmiş olabilir

Eğer bu iddia doğruysa, Samsung’un bundan sonraki süreçte Galaxy Fold ve Galaxy Flip serilerine daha fazla önem göstereceği ve yeni özelliklerini ilk bu modellerle test edeceğini söyleyebiliriz. Tabi hal böyle olunca da, Galaxy S serisi ikinci sınıf vatandaş konumuna düşecek.

Öte yandan Samsung ne kadar katlanabilir akıllı telefonlara önem gösterirse göstersin, hiç bir zaman geleneksel tasarıma sahip telefon pazarı tamamen boşlamayacaktır. Bu da Galaxy S serisinin geri plana atılması varsayımında bile yaşamına daha uzun süre devam edeceğini gösterir.

Son olarak Apple’ın da katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığını ancak bu pazara giriş yapmak için sektörün biraz daha oturmasını beklediğini söyleyelim. Teknoloji dünyasındaki hakim görüş, Amerikalı teknoloji devinin ilk katlanabilir akıllı telefon modelini 2024 yılından önce göremeyeceğimiz yönünde.