Galatasaray’da gündem Caleb Ekuban

Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm süratiyle sürüyor. Sarı-Kırmızılılar, savunma, orta saha ve forvet sınırına yapacağı transferler için çalışmalarını hızlandırırken menajerler aracılığıyla Sarı-Kırmızılı kulübe bir çok isim öneriliyor.

Bu isimlerden biri de eski Trabzonsporlu Caleb Ekuban… Genoa 28 yaşındaki futbolcuyla yollarını ayırmak istiyor. Genoa gelecek dönem Serie B’de oynayacağı için kimi oyuncularla yolları ayırıp maaş yükünden kurtulmayı planlıyor.

Ganalı forvetin menajeri, oyuncusunu Galatasaray Sportif Yöneticisi Cenk Ergün’e sundu. Ergün, durumu Okan Buruk’a iletti. Buruk’un bu teklife vereceği karşılığa nazaran transfer şekillenecek.

Ekuban, Trabzonspor formasıyla ortaya koyduğu performansla büyük iz bırakmıştı. İtalya mesleğinde bir türlü istikrarı yakalayamayan Ekuban, tekrar Harika Lig’e dönmek istiyor ve bunun için de menajerine talimat verdi.

Caleb Ekuban, Trabzonspor formasıyla Muhteşem Lig’de 83 müsabakada forma giyerken 20 gol ve 12 asiste imza attı. Ekuban, santfor bölgesi dışında forvet gerisi, sağ ve sol kanat da vazife alabiliyor. (Takvim)