EA’dan Yeni Hile Önleme Çözümü: EA AntiCheat

Electronic Arts, kendi mühendisleri tarafından geliştirilen yepyeni bir hile önleme çözümü olan EA AntiCheat (EAAC) teknolojisini duyurdu. EAAC, “çekirdek modu hile ve kurcalamaya karşı koruma çözümü” olarak lanse ediliyor.

Valorant’ın Vanguard’ı ve Call of Duty’nin Richochet’inin akla gelmesiyle, son yıllarda rekabetçi oyunlarda ortaya çıkan tek yeni hile karşıtı çözüm tabii ki bu değil. Valorant’ın kendi çözümü, başlangıcından bu yana epeyce tartışmalara yol açmıştı ve EA de bu yanlış adımlardan kaçınmaya çalışıyor gibi görünüyor

EA, EAAC’nin “gizlilik ve güvenliğe güçlü bir şekilde odaklanacağını” ve korumalı bir oyun çalışmadığında tüm süreçleri kapatacağını söylüyor. Ek olarak bu çözüm, herhangi bir noktada manuel olarak kaldırılabilir olacak ancak bu özelliği gerektiren oyunlar yeniden yüklenene kadar çalışmayı durduracak. Son olarak, EAAC yalnızca korumalı bir oyunla etkileşime girmeye çalışan süreçler hakkında bilgi toplayacak ve PC’deki diğer her şey “sınır dışı” olacak.

Şirket, EAAC’nin kurulu olduğu bir bilgisayarın güvenliğini azaltmadığından ve gizlilik sınırlarına saygı gösterdiğinden emin olmak için üçüncü taraf güvenlik ve gizlilik değerlendiricileriyle de çalıştığını söylüyor.

EAAC, bu sonbaharda PC’de FIFA 23 ile faaliyete geçecek.