Depremde hasarlı binada kurtarılmak istenen kedi 14. kattan düştü

Ağır hasarlı binada kurtarılmak istenen kedi 14’üncü kattan aşağı atladı… O anlar kamerada

Adana’da depremde ağır hasar aldığı için yıkım kararı çıkan bir binanın 14. katında mahsur kalan kedi kurtarılmak istenirken korkup aşağı atlayarak yaralandı

ADANA – Adana’da depremde ağır hasar aldığı için yıkım kararı çıkan bir binanın 14’üncü katında mahsur kalan kedi kurtarılmak istenirken korkup aşağı atlayarak yaralandı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü meydana gelen depremlerde Adana’da şehir merkezinde 11 bina yıkılmış, 8 bin binanın da yıkımına karar verilmişti. Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’ndeki Aybaba Apartmanı’nda depremde ağır hasar aldığı için yıkım kararı verilen binalardan biri oldu. Bu nedenle bina boşaltıldı. Yıkılmayı bekleyen binanın 14’üncü katında bir kedinin mahsur kaldığı ortaya çıkınca hayvanseverler harekete geçti. Durumun bildirilmesi üzerine gönüllü hayvan kurtarma ekipleri, daireye çıkarak kediyi kurtarmak istedi. Koltuğun altına saklanan kedi, paniğe kapılıp açık olan pencereden dışarı çıktı. Bir süre sonra gönüllüler tarafından yakalanan kedi, kafese konduğu sırada yine kaçıp, bu kez pencereden aşağı atladı. Metrelerce yüksekten düşen kediyi, aşağıda bekleyen bir kişi yakalamaya çalıştı ancak başarılı olamadı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Ağır yaralanan kedi, veteriner kliniğine götürülerek tedaviye alındı. Kedinin hayatinin tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir