CHP yandaşını maaşa bağlamış! Kılıçdaroğlu ve Akşener’den ses çıkmadı

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin, “Halk TV, Tele 1, KRT, CHP’den ve Âlâ Parti’den her ay nizamlı maaş alıyor” halindeki açıklamasına kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Tele 1 Televizyonu Genel Direktörü Merdan Yanardağ, Muharrem İnce’nin argümanlarını doğruladı, CHP ve Düzgün Parti’den para aldıklarını kabul etti. Yanardağ, “CHP ile vakit zaman yaptığımız hizmet muahedeleri var. Ne yapıyoruz? Onların mitingini canlı olarak yayınladığımız vakit bunun karşılığında bir bedel alıyoruz” dedi.

AÇIKLAMA YAPMADILAR

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Uygun Parti Genel Lideri Meral Akşener, Merdan Yanardağ’ın partilerinden para aldığı açıklamalarına karşılık vermedi. Halk TV Genel Yayın Direktörü Suat Toktaş ve KRT Genel Müdürü Adnan Bulut’un, hususla ilgili açıklamada bulunmaması dikkat çekti. MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Merdan Yanardağ’ın Soğuk Savaş sonrası refleksiyle faaliyetlerini paraya tahvil etmesinin kendisini şaşırtmadığını belirtti. Yalçın, şunları söyledi: “Merdan Yanardağ, CHP ve İP’ten para aldığını itiraf etmiş.

Breh breh! Nezdimizde delikli kuruş bile etmeyen bu gazeteci müsveddesinin hal-i pürmelaline bakın. Merdan Yanardağ, yıllardır MHP hakkındaki kıssadan argümanların arkasındaki kripto isimdir. Bu şahsın Soğuk Savaş sonrası refleksiyle faaliyetlerini paraya tahvil ettiği bizi şaşırtmadı. Gazeteci kisvesi altında faaliyet yürüten bu oyun uşağı, devlet düşmanıdır. ‘Soğuk Savaş periyodu partisi’ tarifine en çok CHP uyar. Ha, Merdan Efendi de Soğuk Savaş devrinden kalmadır. Kendisi ayrıyeten fikir çöplüğüne yollanmış Marksizm’den artan çapsız gazeteciler kategorisine girer.”

“PARALI BORAZAN”
Gazeteci Zeki Bahçe de, “Merdan Yanardağ eveleyip gevelese de sonunda Muharrem İnce’nin tezini kabul edip itiraf etti. ‘Evet muahede yaptık, CHP’nin mitinglerini para karşılığı canlı yayınlıyoruz.’ Bir daha çıkıp da biz tarafsızız, bağımsızız deme. ‘CHP’nin ve İP’in paralı borazanıyız de’ tamam mı?” dedi.

KAYNAK: SABAH