Çalıntı kartla binlerce liralık alışveriş yaptılar

Geçtiğimiz gün Ümraniye’de meydana gelen olayda argümana nazaran, markette yaptığı alışveriş sonrasına konutuna dönen Seda Kurban, yol üzerinde kredi kartını düşürdü.

Kartının kaybolduğunu banka tarafından telefonuna gelen iletiyle anlayan Kurban hayatının şokunu yaşadı.

Kurban, gelen bildiriyle kartının çalındığını ve temassız özelliği kullanılarak içerisinden 3 bin liralık harcama yapıldığını öğrendi. Yaşanan olay sonrası bankayı arayan Seda Kurban, kartı kullanıma kapatırken hususa ilginde şikayetçi oldu. Öte yandan kartı çalan şüphelilerin marketlere girerek alışveriş yaptığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“3 ÇOCUĞUMUN RIZKINI YEDİ”

Yaşanan olay sonrası mağdur olduğunu belirten kart sahibi Seda Kurban, “En son market alışverişi yapmıştım. Marketten çıktıktan sonra kartı düşürdüğümü fark etmedim. Sonraki sabah bankadan kartımın içerisinden harcama yapıldığı bilgisi geldi. Kartı düşürdüğümü o vakit fark ettim. Hesap hareketlerine baktığım vakit 3 bin liralık alışveriş yapıldığını gördüm.

Kartın temassız özelliği olduğu için harcama yapabilmişler. Bankada mevzuyla ilgili tutanak hazırladı. Kartı kullanan bireyler 3 çocuğumun rızkını yedi. Olağan bir insan kart bulduğunda alır kenara kaldırır ya da sahibini bulmaya çalışır. Bunu yapmadılar. Ben bahis ile ilgili şikayetçi oldum” diye konuştu.