Bursa’da kıskançlık krizi: Eşini rehin aldı, iş yerini kundakladı

Bursa’da ikamet eden Mehmet T., teze nazaran kıskançlık krizine girince pazartesi günü akşam saatlerinde, Çekirge Mahallesi’nde ikamet eden dini nikahlı olduğu Gülistan K.’yi (31), biri 8 başkası 6 yaşında olan 2 kızını bıçakla rehin aldı.

Komşuların ihbarı üzerine, Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Cürüm Tedbire ve Soruşturma (SÖS) Amirliği’ne bağlı takımlar harekete geçti.

Mehmet T., düzenlenen operasyon ile etkisiz hale getirildi. İsimli makamlara evrakları ikmalen gönderilen zanlı hür bırakıldı.

1 gün sonrası için plan yaptı

İHA’nın haberine nazaran; olayın üzerinden 1 gün geçtikten sonra Mehmet T. yeni planını uygulamaya koydu.

Sabah saat 08.30 sıralarında bir benzinlikten bidonla yakıt alan Mehmet T. Gülistan K.’nin Altıparmak Mahallesi Arap Şükrü Sokağı’nda bulunan 3 katlı masaj terapi salonuna gitti.

Her katı, akaryakıt döküp ateşe verdi

Mehmet T. kendisinde bulunan anahtarla içeriye girip her kata akaryakıt döktü ve iş yerini ateşe verdi.

Mehmet T. olay yerinden kaçarken, iş yeri alevlere teslim oldu.

Kundaklama cürmünden, cezaevine gönderildi

Demirtaş Mahalllesi’ndeki baldızında kalan iki kızını alarak Zafer Mahallesi’ndeki kendi annesinin meskenine getiren Mehmet T., bir sefer daha gözaltına alındı.

Kundaklama cürmünden adliyeye sevk edilen Mehmet T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Benzin alma anları kamerada

Zanlının iş yerini ateşe vermeden evvel bir akaryakıt istasyonuna taksi ile gelerek buradan bidonla akaryakıt aldığı, daha sonra birebir taksiye akaryakıt dolu bidonla binip istasyondan ayrıldığı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Öte yandan şüphelinin iş yerini ateşe verdikten sonra büyük bir soğukkanlılıkla yürüyerek olay yerinden uzaklaştığı görüldü.

Bidonla akaryakıt veren istasyon hakkında isimli süreç başlatıldı