Bu hafta altı sinema vizyona girecek

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 6 sinema vizyona girecek.

Hint oyuncu Aamir Khan, Kareena Kapoor, Naga Chaitanya Akkineni ile Mona Singh’in oynadığı “Laal Singh Chaddha” izleyiciyle buluşacak.

Advait Chandan’ın direktörlüğünü yaptığı sinema, Tom Hanks’in başrolünde oynadığı ABD üretimi “Forrest Gump”ı Hint kültürü üzerinden yine anlatmaya çalışıyor.

Laal ve bekar annesi ortasındaki eşsiz bağ üzerine kurulmuş bir çocukluğu içeren öykü, hayatın birçok zorluğunun üstesinden gelen Laal’in sevgisini, masumiyetini ve yazgısını merkezine alıyor.

SIRADAKİ ŞARKI

Greg Björkman’ın direktörlüğünü yaptığı “Sıradaki Şarkı”, sevdiği adamı kurtarmaya çalışan bir bayanın kıssasını mevzu ediniyor.

ABD ve Güney Kore ortak imali sinemanın başrollerinde Lewis Pullman, Clara Rugaard ve Danny Glover yer alıyor.

AŞK VE SAVAŞ

Dennis Mojen, Emilia Schüle, Svenja Jung, Ken Duken ve Anatole Taubman üzere isimlerin rol aldığı “Aşk ve Savaş”ı Martin Schreier yönetti.

Romantik güldürü ve dram karışımı sinemanın konusu özetle şöyle: “İşsiz ve beş parasız biçimde ordudan dönen Emil, arkadaşının çalıştığı sette figüranlık yapmaya başlar. Sette Fransız dansçı Milou ile karşılaşır ve birinci görüşte aşık olur. Milou da kendisine karşı boş değildir ve romantik bir randevu için sözleşirler.”

MASAL ŞATOSU: GİZEMLİ MİSAFİR

Burak Kuka’nın yönettiği, Ecrin Su Çoban, Gülse Göçer, Ozan Varol, Dolunay Soysert ve Sinan Çatıkkaş’ın rol aldığı yerli fantastik imal “Masal Şatosu: Gizemli Misafir”, bir küme arkadaşın masal diyarının eski sevincine kavuşması için verdiği çabayı anlatıyor.

HAFTANIN ENDİŞE FİLMLERİ

Matthew Whedon ve Andrew Mecham’ın birlikte yönettiği ABD üretimi “Korku Evi”, geçmişte ailesini rahatsız eden kötülüklerin özgür kalmasına neden olan iki kız kardeşin kıssasını bahis ediniyor.

Uğur Kaplan’ın direktörlüğünü üstlendiği yerli kaygı sineması “Ma-Şer” ise tez çalışmasını büyü üzerine yapan genç bir bayanın yaşadıklarını odağına alıyor. (AA)