Aydın’da bir genç babasının mezarı başında meyyit bulundu

Aydın’ın Efeler ilçesi Kemer Mezarlığı’nda meydana gelen olayda, mezarlık ziyaretine gelen bir kişi bölgede oluşan ağır kokunun akabinde mezarlığın başında bir kişinin hareketsiz bir halde yerde yattığını gördü.

Durumu mezarlık görevlilerine bildirmesinin akabinde, vazifeliler bölgeye gelerek yerde yatan şahsın meyyit olduğunu gördü. Mezarlık vazifelileri durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sıhhat ve polis takımları sevk edildi.

2 gün evvel öldüğü tespit edildi

Kısa müddette bölgeye gelen gruplar, bölgede olay yeri inceleme çalışması başlattı. Yapılan birinci incelemelerde gencin, 2 yıl evvel vefat eden babası Şaban Çoban’ın mezarı başında birkaç gün evvel vefat ettiğini belirledi.

Kimlik tespiti için yapılan çalışmalarda gencin 33 yaşındaki Yusuf Çoban olduğu öğrenildi. Mezarlık etrafında yapılan aramada gencin yanında küçük bir çanta bulundu. Çanta içerisinde yapılan incelemelerde ise birkaç kesim kıyafet ile şeker hastalarının kullandığı insülin iğneleri bulundu.

Ölüm nedeni otopsi sonrası belirlenecek

Bölgeye gelen Efeler Belediyesi takımları, yapılan süreçlerin akabinde bahtsız gencin cansız vücudu alarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi morguna götürdü.

İHA’nın haberine nazaran, Çoban’ın kesin mevt nedeni yapılacak otopsinin akabinde netlik kazanacak.