Ay-yıldızlı grup, A Grubu’ndaki ikinci maçını da kazandı

Müsabakaya uygun başlayamayan “Filenin Efeleri” rakibinin tesirli servisleri karşısında yeterli savunma yapamadı ve seti 25-19 kaybetti.

İlk setin son kısmında toparlanan ay-yıldızlılar, ikinci sete güzel girdi. Adis Lagumdzija ile uygun servisler atan ulusallar, hamlede Burutay’ın da tesirli oyunuyla ikinci seti 25-16 alarak skorda 1-1 eşitliği sağladı.

Karşılaşmanın üçüncü setine de yeterli başlayan A Ulusal Ekip, 19-11’lik üstünlük kurmasına karşın rakibinin farkı 2 sayıya (22-20) indirmesine mani olamadı. Fakat Danimarka’nın öne geçmesine pürüz olan Türkiye, seti 25-22 alarak 2-1 öne geçti.

Milliler, dördüncü sette Arslan Ekşi ile tesirli servisler attı. Türkiye’nin uygun servislerini karşılamakta zorlanan ve organize olamayan Danimarka farkın açılmasını önleyemedi. Rahat bir oyun ortaya koyan A Ulusal Ekip, seti 25-11 maçı da 3-1 kazandı.

A Ulusal Kadro’da Adis 17, Burutay 14 sayıyla çift hanelere ulaşarak galibiyette kıymetli rol aldı.

Gruptaki birinci maçında deplasmanda Azerbaycan’ı 3-0 yenen “Filenin Efeleri”, Danimarka galibiyetiyle 2’de 2 yaptı.

Türkiye, 14 Ağustos Pazar günü deplasmanda Danimarka ile karşılaşacak. Ulusallar, 17 Ağustos Çarşamba günü ise İstanbul’da Azerbaycan’ı konuk edecek.

Gruplarını birinci sırada bitiren ülkeler ile en âlâ 5 küme ikincisi, Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.