ALES2 açıklandı mı? ALES2 sonuçları açıklandı mı? ALES2 sonuçları nereden öğrenilir?

Akademik kariyer yapmayı düşünen kişilerin katıldığı ALES2 sınavının sonuçları birçok kişi tarafından heyecanla bekleniyordu. Birçok kişinin heyecanla beklemekte olduğu ALES2 açıklandı mı? ALES2 sonuçları açıklandı mı? ALES2 sonuçları nereden öğrenilir? Sorularını sizler için yanıtladık. İşte detaylar.

ALES2 AÇIKLANDI MI?

ÖSYM- Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi başkanlığı tarafından 2 Eylül tarihinde ALES2 sınavının sonuçlarının açıklandığı Web sitesi üzerinden duyuruldu. Sınava katılan kişiler 2 Eylül tarihinden itibaren kişisel bilgileri ile internet üzerinden sınav sonuçlarına ulaşabilecekler. ÖSYM başkanlığı tarafından web sitesinde yapılan açıklama ise şu şekilde.

“21 Ağustos 2022 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2022-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.”

ALES2 SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Ales2 sonuçlarını internet üzerinden öğrenmek mümkün. ÖSYM- Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi başkanlığı tarafından yapılan açıklamada sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekleri yer aldı. ÖSYM tarafından sonuçlar için yapılan açıklama ise şu şekilde yer aldı.

“Adaylar, sınav sonuçlarına 02 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.”