Adnan Oktar operasyonunda gözaltına alınan 2 isim tutuklandı

İstanbul’da Adnan Oktar Hata Örgütü üyesi olduğu teziyle gözaltına alınan Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklandı.

İstanbul Mali Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü takımlarınca dün düzenlenen operasyonda Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna’yı gözaltına almıştı. İki ismin gözaltına alındığı operasyon, Adnan Oktar Cürüm Örgütü’ne yönelik yapılan çalışma kapsamında gerçekleşmişti.

ADLİ YARGILAMAYI ETKİLEDİ İDDASI

Gözaltına alınan 2 isim teze nazaran Adnan Oktar Hata Örgütü ismine propaganda yapıyordu. Şüphelilerin örgütün devamlılığını sağlamayı amaçları, isimli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetlerinde bulundukları, örgüte yönelik yapılan operasyonda misyon alan emniyet ve yargı mensupları hakkında yasa dışı formüllerle araştırma yaptıkları öne sürülürken, 2 isminde süreçleri bugün tamamlandı.

YALANCI ŞAHİT İDDİASI

Şüphelilerin Adnan Oktar ve örgüt üyelerinin  özgür kalması için isimli makamları yanıltma ismine yalancı şahitler bulma ve temelsiz bilgi, evrak oluşturma hareketlerinde bulundukları da öne sürülen Babuna ve Daban süreçlerin akabinde adliyeye gönderildi.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edilen şüpheliler tutuklandı.