47 yaşında hayaline kavuştu

Amasya’da yaşayan 48 yaşındaki Feyzan Atlas, geçen yıl E sınıfı ehliyet alarak “Hayalim” dediği TIR sürücülüğüne başladı. Beyaz eşya üzere ağır yüklerin araçtan indirilmesine yardımcı olan Atlas, mesleğini severek yaptığı için bir zorluk yaşamadığını söylüyor.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde yaşayan 48 yaşındaki Feyzan Atlas, uzun yıllar farklı iş kollarında çalıştıktan sonra “Hayalim” dediği Tır şoförlüğüne geçen yıl başladı.

E sınıfı ehliyetini alıp gerekli dokümanlarını tamamladıktan sonra nakliye firmasında işe başlayan Atlas, TIR ya da kamyonete yüklediği eserleri Türkiye’nin her yerine götürüyor.

Teslim noktalarında buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinesi üzere ağır yükleri sırtlayarak, araçtan indirilmesine de yardımcı oluyor.

FOTO: AA

Atlas’ın yeni amacı ise Avrupa’da TIR şoförlüğü yapmak.

İki çocuk annesi Feyzan Atlas, oğlunun inşaat mühendisi olduğunu, kızının fen lisesine gittiğini, çocuklarını büyütmek için yıllardır çalıştığını söyledi.

Mesleğinde bayan olmanın zorluklarını yaşamadığını lisana getiren Atlas, şöyle devam etti:

“Kadın yahut erkek işi diye bir şey yok. Bence hiçbir işin zorluğu yok. Bazen beşerler ‘Ya bu iş yapılır mı, bayanlar bu işi yapar mı?’ falan diyor. Bayanlar bu işleri de yapabildiğini gösterdi. Yük indirmekte de hiç sorun olmuyor. İki arkadaş çalışıyoruz. Zahmet olmuyor. İşin formülünü bildikten sonra bunların bir yükü yok.”

“MESLEĞİMİ ÇOK SEVİYORUM”

Ağır araç kullanırken kendini özgür ve keyifli hissettiğini anlatan Feyzan Atlas, “Mesleğimi çok seviyorum, bugüne kadar bir zorluğunu görmedim. Kışın tahminen olacak. Lastiğimiz de patlıyor. Zahmetler oluyor vakit zaman. Bizi görenlerden çok dayanak de görüyoruz. Yadırgayanlar da oluyor. Çok şaşkınlık yaşıyorlar.  İnsanın ekmeğini helal kazanması kadar hoş bir şey yok. Alın teriyle kazanarak, sevdiği mesleği yapmak kadar hoş bir şey yok.” diye konuştu.

FOTO: AA

Büyük araç kullanırken insanın sorumluluğunun arttığını, ona nazaran kendini geliştirdiğini belirten Atlas, trafikte küçük araçların şoförlerinin yapacağı yanılgılardan daha çok korktuğunu aktardı.

Atlas, ağır tonajlı araç kullanan şoförlerin en çok dikkat etmesi gereken şeyin ise uykularını âlâ almak olduğunu vurguladı.

Her vakit bakımlı olmaya itina gösterdiğini de lisana getiren Atlas, “Bakımlı olmayı çok seviyorum. Bu işi yapıyoruz ancak bakımlı da olmak zorundayız” tabirini kullandı. (AA)